Psycholożka Na Macie
Katarzyna Kata
Dyplomowany psycholog i instruktorka jogi

Jestem psychologiem i jednocześnie instruktorem jogi. Moim otoczeniem codziennej pracy – dzielnica Wilda Poznań, choć często pakuje swe maty i odwiedzam różnorakie inne miasta, kraje i festiwale. Oprócz własnej praktyki psychologicznej i jogowej, spotkacie mnie również w projekcie MuscoYoga (Poznań i reszta świata), Studio Namaste Yoga w (Poznaniu Górczyn), Ośrodku SUI Psychologia Coaching (Poznań Grunwald) oraz w projektach związanych z psychologią pozytywną, psychologią zdrowia, psychologią poznawczo-behawioralną, psychosomatyką ciała (jogą terapeutyczną) oraz arteterapią. W duecie trenerskim “RealSkill” wraz z Wiktorem Łosiem prowadzę również warsztaty biznesowe z komunikacji oraz autentycznych wystąpień publicznych.

Fascynuje mnie narracyjne i holistyczne spojrzenie na funkcjonowanie, zdrowie i dobrostan człowieka. Zachęcam do spojrzenia na siebie jako całości opowieści, której jesteśmy zarówno bohaterami, jak i autorami. W odpowiednio ukierunkowanej wyobraźni dostrzegam ogromną moc uzdrawiającą, będącą kluczem, otwierającym drzwi do głębokiego samopoznania, rozwoju emocjonalnego i twórczego. Praca z psychiką jest dla mnie narzędziem zmiany sposobu myślenia na bardziej racjonalny i pozytywny. Praca z ciałem podczas praktyki jogi – narzędziem ogólnej poprawy stanu zdrowia – naszej materialnej mapy doświadczeń, potrzeb oraz przekonań.

Ja sama jestem dla siebie opowieścią, którą nieustannie piszę, tak jak artykuły o jodze i psychologii oraz baśnie terapeutyczne.

Mandala

Uprawnienia, certyfikaty kursy i projekty

Psychologia

Dyplom magistra psychologii (UAM, Poznań, specjalizacje:
Psychologia Zdrowia, Psychologia Edukacji)

Włoskojęzyczne, roczne studia psychologiczne na Uniwersytecie
w Katanii (Sycylia)

Ukończenie kursu „Grupa rozwojowa dla młodych profesjonalistów z obszaru pomagania” (Instytut Pomocy Profesjonalnej, Poznań)

Ukończenie szkolenia „Techniki Arteterapeutyczne w pracy psychologa i pedagoga” (Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska, Poznań)

Współtworzenie i realizacja rocznego programu „Follow Yourself”- profilaktyczne warsztaty z kompetencji miękkich dla młodzieży w liceach (Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, Wrocław)

Przeprowadzenie autorskiego kursu dla pedagogów (30h) „Napisz swoją bajkę terapeutyczną- arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą” (Centrum Edukacji NOVA, Poznań)

Tworzenie i realizacja autorskiego projektu arteterapeutycznego „Muzyczne Gałęziaki”- warsztaty psychoedukacyjne z baśnią i muzyką (cała Polska); autorka baśni terapeutycznych, współtwórczyni audiobooka (muzyka- Wiktor Łoś)

Autorka i realizatorka warsztatów dla kobiet „Rozwojówka” – realizowanych w duecie z Małgorzatą Ignaszak (SUI Psychologia i Coaching, Poznań).

Współzałożycielka marki RealSkill – autorskich szkoleń biznesowych prowadzonych w duecie trenerskim wraz z Wiktorem Łosiem, a w nich: 7-modułowe programy rozwojowe z komunikacji, wystąpienia publiczne oraz Design Thinking (dla firm takich jak: Sii, Roche, McKinsey)

Autorka i realizatorka innowacyjnych programów well-being: „Kod Źródłowy Twojego Zdrowia – sięgając do potrzeb ciała i umysłu” – wdrażanych głównie w branży IT (Netguru, Sii, Volkswagen) oraz łączących pracę z psychiką, emocjami i ciałem w nauce zarządzania stresem, rozwoju zachowań prozdrowotnych oraz komunikacji intrapersonalnej.

Joga i praca z ciałem

Międzynarodowy certyfikat z Vinyasa Jogi RYT200H (200h, Yoga Teacher Training, akredytowane przez Yoga Alliance- Warszawa): Terapia jogą, Regeneracja w jodze, Joga dla kręgosłupa, Anatomia, Anatomia subtelna,Techniki relaksacyjne i oddechowe, Filozofia jogi, Joga dla kobiet.

Międzynarodowy certyfikat na instruktora Pilates Mats I & II (IFAA Polska)

Międzynarodowy certyfikat na Instruktora Zajęć Grupowych Fitness (IFAA Polska) dyplom z ukończenia kursu z Anatomii I (IFAA Polska)

Udział w licznych warsztatach, m.in.: „Anatomia Jogi – bezpieczeństwo na macie” z Mateuszem Stańczakiem, Joga Dance Flow z Anną Haracz, Vinyasa Joga z Ullą Wilczyńską-Kalak (Studio Namaste Yoga) oraz Martą Haskins (Samadhi Joga), Acro Yoga z Almuth Kramer, Aerial Joga z Marvinem, Kurs Dynamicznego Masażu Tajskiego z Alfonso Cazenave i wiele innych.

Kurs na włoskojęzycznego animatora, trenera fitnessu, jogi i tańca – współpraca z włoską firmą „Your Friends Group” podczas sezonów letnich we Włoszech.

Prekursorka „Psychojogi” – sesji psychologicznych połączonych z praktyką jogi dopasowaną do potrzeb fizycznych i emocjonalnych oraz osobowości uczestników.

Współzałożycielka projektu „muscoYoga”– łączącego arteterapeutyczne oddziaływanie muzyki w pracy z ciałem poprzez taneczno – jogowe choreografie oraz stymulowanie zmysłów i wyobraźni podczas sesji relaksacyjnych i medytacji.

Założycielka i realizatorka projektu „Joga w pracy” – prowadzenie krótkich sesji z jogi dla pracowników dużych firm w przerwie od pracy. Pomoc w rozwoju zachowań prozdrowotnych i profilaktyce fizycznych schorzeń zawodowych.

Jakie korzyści przyniosą Ci zajęcia ze mną?

Icon
Twoje serce poczuje się lepiej

Dosłownie i w przenośni. Usprawnisz krążenie krwi oraz przyjrzysz się swoim emocjom.


Nauczysz się:

 • technik głębokiego oddechu
 • odpowiednich ćwiczeń jogi dla Ciebie
 • wizualizacji
 • relaksacji
 • radzenia sobie ze stresem, lękiem

Pozwolisz sobie na ich przeżywanie i odpuszczanie na poziomie ciała i psychiki.

Icon
Nabierzesz energii do życia

Oczyścisz ciało i umysł, co wyzwoli naturalną motywację do działania.


Pozbędziesz się ciężaru w postaci:

 • napięć mięśniowych
 • natłoku niepokojących i męczących
 • zablokowanych emocji, które często dają o sobie znać w postaci bóli brzucha, pleców, głowy.

Pomyśl tylko, jak lekko możesz się poczuć, gdy wyrzucisz z siebie to wszystko!

Icon
Rozwiniesz się na wielu poziomach

Uświadomisz sobie swoje mocne strony oraz obszary do pracy.


Dzięki czemu:

 • odbudujesz zdrową relację ze sobą i z innymi
 • nauczysz się cierpliwości oraz życia w zgodzie ze sobą
 • zdobędziesz praktyczne umiejętności pracy z własnym ciałem w dniu codziennym

Rozwiniesz zdrową samodyscyplinę w codziennym życiu.

Icon
Wzmocnisz ciało i charakter

Usprawnisz pracę całego ciała, znacznie poprawiając swoje codzienne funkcjonowanie.


Przekonasz się jak bardzo kondycja Twojego ciała i jego:

 • elastyczność
 • wytrzymałość
 • stabilność
 • prosta sylwetka

Pomogą Ci w zbudowaniu psychicznej pewności siebie na co dzień.

 

mandala-color-circle mandala-color