POMYSŁ na zorganizowanie Kręgu Kobiet pełnego opowieści z życia, legend i baśni z “Biegnącej z wilkami” (Clarissa Pinkola Estes), pracy z symboliką która jest w nas i wokół nas, jak również docierania do emocji w ciele poprzez łagodną jogę, dojrzewał w mojej głowie i sercu od dłuższego czasu.

 

Ale wiesz, jak to jest. Na wszystko musi przyjść odpowiedni moment.

 

Może też znasz to uczucie…

kiedy coś w Tobie rośnie, i rośnie… Sama nie wiesz, co to właściwie jest- jednocześnie nieznana potrzeba i znane wołanie z Twojego wnętrza? Czająca się zmiana, niepokój twórczy, chęć wyjścia poza codzienność, poza swoją głowę. Potrzeba krzyku i spokoju jednocześnie. Mnóstwo zawieszonych pytań. Raz niepewność, raz pewność. Odrobina tęsknoty, wdzięczności, rozgoryczenia, radości. Czasem łagodność, czasem szorstkość. Czasem “TAK!” czasem “DOŚĆ.” A w tym wszystkim sygnały wysyłane przez ciało w różnoraki sposób.

 

Może też pojawiają się u Ciebie pytania…

 

Ile w tym wszystkim mnie, a ile innych?

Jak pójść na kompromis w kluczowych kwestiach tak, aby pozostać w zgodzie ze sobą oraz z bliską osobą?

W jaki sposób pogodzić głos serca z głosem rozsądku?

Jak pielęgnować swoją Kobiecą Dzikość w dzisiejszym świecie?

Jak zrozumieć oraz czerpać moc z całego spektrum emocji i odmiennych stanów podczas cyklu?

Oraz klasycznie: “To ja w końcu wiem, o co mi chodzi, czy nie?”

 

Widzisz w tym siebie?

 

Powiem Ci, że to zupełnie normalne i jesteś w tym tak samo, jak my wszystkie. Bycie Kobietą to równie wielki dar, jak wyzwanie. Ilość pełnionych przez Ciebie ról, ciągłe przemiany zachodzące w Twoim ciele, emocjach i psychice, nieustanny rozwój i proces, w których się znajdujesz…

 

Powiem Ci jeszcze coś- jest Ci potrzebna przestrzeń, taka tylko dla Ciebie, w której jest miejsce na to wszystko- Twoje emocje, pytania, wątpliwości, wdzięczność, radość, smutek. Moim celem jest zorganizowanie jej dla Ciebie oraz innych kobiet, ponieważ jest ona kluczowa w samorozwoju, rozpoznaniu swoich potrzeb, konfrontacji ze sobą.

 

Przekonałam się o tym intensywnie gdy przyszedł taki jesienny czas, w którym od dawien dawna miałam kilka dni tylko dla siebie.

Usiadłam na łóżku i zorientowałam się, jak bardzo jest mi ta własna przestrzeń potrzebna! Ostatnio tyle się działo wokół mnie i wewnątrz mnie… W życiu zawodowym, osobistym. W decyzjach do podjęcia, planach do zrealizowania, w styku pragnień z rzeczywistością, w konfrontacjach moich wartości i potrzeb z tymi należącymi do bliskiej osoby.

Zostałam więc ja w towarzystwie psa, muzyka, herbata, ogień buchający w kominku…

Oraz TA książka, która długa stała na półce, aż wreszcie przyszedł na nią czas.

Książka, która mądrością przekazywaną przez legendy, mity i baśnie, w pięknie symboliczny sposób pomaga zrozumieć Naturę Kobiety, cykl wewnętrznych przemian, żegnania tego co minęło i tego co ma przyjść- w życiu, w relacjach, w ciele…

I tak to się zaczęło 🙂

 

Poczułam głęboką potrzebę zorganizowania spotkań dla kobiet, podczas których poprzez wspólną interpretację opowieści będziemy szczerze i bez tabu poruszać kwestie związane z relacjami, ciałem, emocjami, komunikacją, potrzebami, marzeniami, macierzyństwem lub brakiem chęci macierzyństwa, związkami, kobiecością. Spotkań, podczas których poczujesz się wysłuchana i zrozumiana. Jest tu miejsce na wzruszenia, śmiech, relaks i naładowanie akumulatorów. Będziemy też ćwiczyć łagodną, otwierającą i miękką Vinyasa Jogę, podczas której nie zabraknie muzyki. Jest tu dla Ciebie miejsce. Przyjdź!

 

SPOTKANIA SĄ DLA CIEBIE, JEŚLI…

 

Chcesz się spotkać w szczerym, nieoceniającym i wspierającym Kręgu Kobiet. Takim bez tabu, bez udawania i nakładanych masek.

Tutaj możesz być SOBĄ.

Chcę, żebyś poczuła moc przestrzeni dla siebie oraz tej stwarzanej przez wsparcie grupy.

Być może pełnisz kilka ról na raz, jesteś przemęczona nadmiarem pracy, albo wręcz odwrotnie- znudzona brakiem zajęć i pomysłów, poszukujesz nowej inspiracji.

Może chcesz się po prostu wygadać, być wysłuchana i poznać perspektywę innych osób. Czujesz potrzebę głębszej refleksji?

Chcesz się skonfrontować z tym, co w Tobie siedzi?

Albo po prostu się zrelaksować, nabrać dystansu do codziennych spraw i poznać ciekawych ludzi?

Rozruszać ciało, poznać ćwiczenia z jogi, dowiedzieć się i poczuć, jak zbawiennie wpływają na ciało i psychikę?

Może jesteś fanką książki “Biegnąca z wilkami” i chcesz wspólnie interpretować jej treść pod kątem Twojego kobiecego rozwoju i przemian?

 

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na którekolwiek z tych pytań- zapraszam do Kręgu!

 

13 lutego 2019

0 responses on "Biegnąca z myślami"

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez A. M.
%d bloggers like this: