Wiara w siebie VS Wewnętrzny Krytyk

Jak się dziś czuje Twoje ciało? A Ty- jak się w nim czujesz?
Gdzie jest otwarte, a gdzie zablokowane i jaki to dla Ciebie sygnał?

 

Lubię zadawać pytania, więc zadam kolejne, kluczowe do tego aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie:

Przy kim się otwierasz, a kto i co powoduje, że się zamykasz-czyli jakiego rodzaju traktowanie i zachowania są dla Ciebie odpowiednie?

 

Zastanów się nad tym.

Zastanów się jakie słowa, komentarze i spojrzenia Cię ranią, a które sprawiają, że Twój chód staje się lekki, oczy promienne, serce… miękkie. Możesz je sobie nawet wypisać w tabeli, po czym przekreślić i wyrzucić i najlepiej zapomnieć słowa z tej kolumny, która Tobie nie odpowiada.

Teraz przypomnij sobie, co do siebie dziś czy w ostatnich dniach mówiłaś/mówiłeś po spojrzeniu w lustro czy próbie (z różnym skutkiem) wciśnięcia się w zeszłoroczne, jesienne spodnie 😉

Albo, jak pomyślałaś/pomyślałeś o sobie przed trudną dla Ciebie sytuacją?

Jak dodajesz sobie sił, a jak je odejmujesz?

 

Twoje ciało reaguje na to, co się dzieje w umyśle. 
Emocje manifestują się w ciele w postaci napięć, blokad, mniejszych lub większych dolegliwości. I na odwrót- w spiętym z powodu zimna czy siedzącego trybu życia ciele, o które się nie troszczysz odpowiednim dla siebie ruchem, trudno jest spojrzeć na siebie i codzienne życie zdrowo, pozytywnie i racjonalnie.

 

JOGA NA RATUNEK!

Żeby rozmiękczyć serce (klatkę piersiową) i biodra, w których kumulują się napięcia i to ten obszar najczęściej cierpi z powodu braku samoakceptacji i braku poczucia ugruntowania w tym, kim i jakim się jest- bo w końcu dlaczego mają pozostać otwarte w ciele, które znajduje się pod ostrzałem krytycznych uwag?- w kolejnym wpisie zaproponuję Wam pozycje, których wariant możecie dobrać do swoich możliwości i potrzeb, tak aby móc je wykonać bezpiecznie i samodzielnie.

ZAGADKA- jak rozgryziecie sens powyższej ilustracji? 

0 responses on "Wiara w siebie VS Wewnętrzny Krytyk"

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez A. M.
%d bloggers like this: