Jak znaleźć w sobie siłę?

Jak znaleźć w sobie siłę?

PSYCHE&YOGA&MUSIC – w tym poście znajdziesz ćwiczenia psychologiczne, fizyczne i arteterapeutyczne z serii #transformationinme 🙂

 

Mamy dla Was z Wiktorem nową historię, stojącą za sekwencją jogową oraz autorską kompozycją muzyczną. Możecie rozpocząć przygodę z „Transformation in me” na macie w prowadzonej głosem, dynamicznej sekwencji, albo słuchając muzyki i podróżując w głąb swoich skojarzeń i emocji. Jeśli chcielibyście pogłębić ćwiczenia fizyczne lub słuchanie muzyki o aspekt symboliczny oraz życiowy:

 

1. Wykonajcie wklejone poniżej ćwiczenie od Psycholożki na macie 🙂

2. Przeczytajcie opis idei oraz intencji „Transformation in me”, umieszczony na dole posta lub tutaj.

3. Odpalcie filmik, wedle uznania:

– prowadzona głosem sekwencja – klik

– sama muzyka – klik

 

Ad.1. ĆWICZENIE OD PSYCHOLOŻKI NA MACIE

 

Tak jak ostatnio obiecywałam, chciałabym Wam zaproponować ćwiczenie pomocne w budowaniu poczucia szczęścia. Ma ono związek z transformacją, w tym przypadku tą dotyczącą naszych przekonań, które często blokują nas przed realizacją siebie, sięganiem po wyzwania, szanse, marzenia.

W ostatnim artykule wspomniałam o poczuciu koherencji, jako ważnym aspekcie budowania trwałego szczęścia w życiu. Składa się ono z 3ch składników: poczucie zrozumiałości, poczucie zaradności i poczucie sensu. Poniższe ćwiczenie pomoże Ci zbudować mocniejsze podwaliny swojego poczucia koherencji,  uświadomić sobie Twoje zasobów osobistych, odnaleźć w sobie siły i pewność siebie. Jest to element ćwiczenia, które często proponuję na moich warsztatach grupowych.

Zaczynamy!

1. Przypomnij sobie wydarzenie, które dotychczas odbierałaś/eś jako „porażkę”, jako coś nieudanego, trudnego. Następnie wykreśl słowa „porażka, nieudane” – i opisz to wydarzenie samymi faktami. Skoro czytasz ten tekst oznacza to, że wciąż żyjesz, że dała/eś sobie radę i co więcej, interesuje Cię rozwój osobisty – dlatego wykonaj kolejny krok 🙂

2. Opisz, jak poradziła/eś sobie z tym wydarzeniem:

a) Jakimi mocnymi stronami się wykazała/eś? Wypisz je.

b) Jaką lekcję z niego wyniosła/eś, którą możesz wdrażać w życie?

c) Jakie ważne dla Ciebie wartości i potrzeby wybrzmiały w tej sytuacji? (Uwaga uwaga, one są często przykryte pod złością, smutkiem, poczuciem niesprawiedliwości, itp. – te emocje pokazują, że jakaś ważna potrzeba została zignorowana czy zaatakowana).

d) Napisz na kartce „dziękuję za to doświadczenie”. (Bo w tym wszystkim, chyba jest za co dziękować, prawda? 🙂 )

3. Wypisz na osobnej kartce Twoje mocne strony oraz ważne dla Ciebie potrzeby i wartości, które wybrzmiały w poprzedniej części ćwiczenia.

4. Wycisz i oczyść umysł – po swojemu, np. medytując.

5. Wróć do kartki. Pomyśl i poczuj, jaką zmianę chcesz wprowadzić w sobie, w swoim życiu? Może chcesz się na coś otworzyć? Może masz jakieś konkretne wyzwanie? Napisz je w formie teraźniejszej, np. „Czuję się…”, „Realizuję…”,  „Otwieram się na…”, etc.

6. Zastanów się : co Cię dotychczas blokowało, czy wciąż blokuje, przed wprowadzeniem tej transformacji, której potrzebujesz? Czego się najbardziej boisz? Jakie myśli Ci przy tym towarzyszą? To ćwiczenie jest dla Ciebie – bądź ze sobą w pełni szczera/y, wypisz wszystko, co się pojawi.

 

7. Spójrz na swoje mocne strony, potrzeby i wartości. Przypomnij sobie również swoim osobistym wsparciu społecznym, w postaci bliskich Tobie osób. Przypomnij sobie o swoich kompetencjach i o tym, co zawsze dawało Ci siłę w obliczu trudnych sytuacji.  Uświadom sobie, w jaki sposób pomogą Tobie one w zmianie/celu, które zapraszasz do swojego życia. Aby nabrać sił i nawiązać kontakt ze swoją intuicją,  z tymi wnioskami  możesz pomedytować, wizualizując sobie wszystkie mocne strony i sytuację, do której dążysz – tak, jakby już się wydarzała. Właśnie ją kreujesz 🙂

 

Jeśli czujesz, że temat poczucia koherencji to coś dla Ciebie i chciał/abyś pogłębić indywidualną pracę z tym zagadnieniem, zapraszam na sesję indywidualną 🙂 

A.d.2. IDEA TWÓRCÓW

 

TEMAT: „Transformation in me”, czyli…

ĆWICZ Z NAMI: 15 minutowa, dynamiczna sekwencja Vinyasa Jogi prowadzona przeze mnie, z kompozycją muzyczną Wiktora Łosia 

RYTM I FLOW: 120bpm, techno, rytm flow wybijany na Rolandzie-TR8 plus sample fali wody, dzwony, szwajcarski werbel i nie tylko…

WAŻNE: wykonaj sekwencję po samodzielnej rozgrzewce, np. kilku Powitaniach Słońca.

„Transformation in me” to nasz kolejny autorski temat, historia oraz intencja sekwencji ruchowej i kompozycji muzycznej. To naturalna „kolej rzeczy” po ostatnim „Saudade in me” (które było pełnym nostalgii i wdzięczności uśmiechem do przeszłych, pięknych wspomnień – i jednocześnie nadzieją na te, które przyjdą).

„Transformation in me” przypomina bowiem o tym, że jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana, ruch, płynięcie. Motywuje do podążanie za poczuciem, że czas coś zmienić, czas iść naprzód i na fali życia trzymać się steru własnej siły, sprawczości i elastyczności. Czas wkroczyć na drogę transformacji, którą każdy może rozumieć na swój sposób.

Muzyka którą słyszycie, to dokładny zapis ruchu i ciała w jogowo-tanecznej sekwencji. Mamy nadzieję, że poczujecie w tym energię potrzebną do odważnego wskoczenia w prąd życia i potrzebnych zmian, do rozwoju, do odnajdowania nowych jakości siebie i poznawania swoich możliwości.

Słychać tam dzwony, które zdają się przypominać o tym, że już czas…

POSŁUCHAJ TEGO WOŁANIA, znajdź w sobie odwagę i siłę, wytrząśnij niepotrzebne wątpliwości, odblokuj zastoje.

PODEJMIJ WYZWANIE, niech odwaga dogoni Twoją pasję i potencjał.

OTWÓRZ SIĘ i UELASTYCZNIJ na zmiany, obejmij je.

BĄDŹ ZMIANĄ i podążaj za głosem serca. Za tym charakterystycznym poczuciem w brzuchu, dzięki któremu wiesz, że wyjdziesz poza strefę komfortu – ale że to jest potrzebne i ważne, a za rogiem czeka Cię ekscytująca przygoda. Czasem interpretujemy to poczucie jako lęk i blokujące obawy – a my zapraszamy Was do przeformułowania tego na „przygotowanie do wyzwania”, „mobilizację do transformacji”.

„Transformation in me” – biją dzwony, aby odpalić “PLAY” I popłynąć w morzu odczuć fizycznych, emocjonalnych, duchowych.

Życzymy Wam tego, czego aktualnie potrzebujecie!

Jeśli chcielibyście nas wesprzeć to możecie to zrobić na Patronite.pl

www.patronite.pl/muscoyoga

Kasia & Wiktor

mandala-color-circle mandala-color